CÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne simülasyon laboratuvarı kurulacak

CÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne simülasyon laboratuvarı kurulacak
CÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne simülasyon laboratuvarı kurulacak
SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne simülasyon laboratuvarı kurulması için çalışma başlatıldı.Sağlık Bilimleri...

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne simülasyon laboratuvarı kurulması için çalışma başlatıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, Suşehri Sağlık Yüksek Okulundaki simülasyon laboratuvarında incelemede bulundu. 

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Haldun Sümer, Suşehri Sağlık Meslek Yüksek Okulunda bulunan simülasyon laboratuvarının benzerini Sağlık Bilimleri Fakültesine de kuracaklarını ve bu nedenle laboratuvarı görmek amacıyla ilçeye geldiklerini ifade etti.

İlçede kurulan laboratuvarın çok faydalı olduğunu belirten Sümer, "Bu laboratuvarın kurulmasında emeği geçen okul idaremize teşekkür ediyoruz. İnşallah, Tıp Fakültemize ve Sağlık Bilimleri Fakültesine de böyle bir laboratuvar kazandıracağız" dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Ahmet Altun ise laboratuvar hakkında bilgi edinmek amacıyla Suşehri'ne geldiklerini ifade ederek, "Suşehri Sağlık Meslek Yüksek Okul Müdürümüz Doç. Dr Meral Kelleci tarafından planlanmış ve 2014 yılında kurulan laboratuvar çok güzel olmuş. Laboratuvar hakkında bilgiler aldık, inşallah Cumhuriyet Üniversitemize de öğrencilerimiz için böyle bir laboratuvarı kuracağız" diye konuştu.

Suşehri Sağlık Yüksek Okulunda bulunan simülasyon laboratuvarında maketler üzerinde öğrencilere bazı eğitimler veriliyor.