CÜ'de "Beyaz Önlük Giyme Töreni" düzenlendi

CÜ'de "Beyaz Önlük Giyme Töreni" düzenlendi
CÜ'de "Beyaz Önlük Giyme Töreni" düzenlendi
SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitim gören birinci sınıf öğrencileri için "Beyaz Önlük Giyme Töreni"...

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitim gören birinci sınıf öğrencileri için " Beyaz Önlük Giyme Töreni" düzenlendi.

CÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Sami Hizmetli,  Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Biz halkımızın hizmetkarıyız, bu hizmetkarlığa bugün giydiğiniz bembeyaz, tertemiz duygularla ve o beyaz önlüklerle başlıyoruz" diye konuştu.

Beyaz önlüğün önemine dikkati çeken Hizmetli, "Gerçekten beyaz önlük çok önemli. Ölünceye kadar sırtımızda taşıyacağımız temizliğin, şefkatin ve insanlığın timsali olacak" dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okay Bulut ise "Öğrencilerimiz çok çalışarak emek harcayarak buraya geldiler, bu işin zorluğunu bilerek geldiler" ifadesini kullandı.

Törende, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Eğrilmez, "Türkülerde Hekimlik" adlı konserinde bazı hastalıklar hakkında türküler eşliğinde bilgi verdi.

Daha sonra öğrenciler önlüklerini giydi.