CÜ'de "Medya, Yerellik ve Etik" konulu panel

CÜ'de "Medya, Yerellik ve Etik" konulu panel
CÜ'de "Medya, Yerellik ve Etik" konulu panel
- BİK Genel Müdürü Atalay: "Medya, her zaman ağırlığını artırarak yoluna devam edecektir"

SİVAS (AA) - Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İletişim Fakültesi'nin düzenlediği "Medya, Yerellik ve Etik" konulu panele katıldı.

Atalay, CÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, basının önemine dikkati çekerek, "Medya, her zaman ağırlığını artırarak yoluna devam edecektir" dedi.

Sivas'ın tarihteki öneminde değinen Atalay, "Sivas'ta iletişim, Milli Mücadele'den beri var. Sivas'ı ve Türkiye 'yi hareketlendirecek, ayağa kaldıracak büyük ruhun bugün medyadaki yansımalarını görüyoruz. Sivas'ın 1992'den beri televizyonu var. Bu, büyük bir başarı, pek çok ilimiz o tarihte daha televizyonculuğa başlamamıştı" ifadelerini kullandı.

Atalay, Sivas basınına güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, "Gazetelerimiz arasında birleşme oldu. Ayrı ayrı gazetecilik yapmak hakikaten zor. Belli bir pasta var, o pastayla hayatı devam ettirmek kolay değil" diye konuştu.

Kentte 3 gazetenin ilan aldığını belirten Atalay, "Bunlar, ilerleyen zamanlarda da ciddi manada reklam almaya, satış yapmaya başlayacak. Buna inanıyorum" dedi.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, Sivas Radyo Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir ve gazeteci Sirer Doğan'ın konuşmacı olarak katıldığı panelin sonunda, CÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Erol, Atalay ve diğer panelistlere plaket verdi. Anadolu Basın Birliği Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan ise Atalay'a işlemeli tabak hediye etti.

Paneli, CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal, BİK Sivas Şube Müdürü Mustafa Yüksel, öğretim üyeleri ve öğrenciler takip etti.