CÜ'de öğrenci kavgası

CÜ'de öğrenci kavgası
CÜ'de öğrenci kavgası
- Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada, polis gruba TOMA, panzer ve biber gazıyla müdahale etti - Kavgada, 5 öğrenci yaralandı, gazdan etkilenen 1 güvenlik görevlisi hastaneye kaldırıldı

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi'nde (CÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada, 5 öğrenci yaralandı, gazdan etkilenen bir güvenlik görevlisi hastaneye kaldırıldı.

İddiaya göre, akşam saatlerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada darbedilen bir genç Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde tedavi altına alındı.

Yaralı arkadaşlarına destek olmak için acil servis önüne gelen bir grup öğrenci, kampüsteki Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı bir yurda yürüdü.

Yurt binası önünde toplanan grupla karşıt görüşlü öğrenciler arasında sözlü sataşma başladı. Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik önlemi aldı. Polisin grupları uzaklaştırmak istediği sırada öğrenciler sloganlar atarak birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı.

Polis, TOMA, panzer ve biber gazıyla gruba müdahale etti. Çıkan kavgada 5 öğrenci yaralandı. Gazdan etkilenen bir güvenlik görevlisi de hastaneye kaldırıldı. 

Kavgayı önleyen polis ekipleri, bir grubu halk otobüslerine bindirerek şehir merkezine gönderdi.

Diğer gruptaki öğrenciler ise araçlarla kent meydanına geldi. Burada grup adına açıklama yapan MHP İl Başkanı Ragıp Özkan, " Bugün , biber gazıyla, copla, TOMA'yla müdahale ettiğiniz ülkücü gençler, yarın sizin çocuklarınızın korunması ve kollanması için de lazım olabilir. Birazdan Türk milliyetçilerine yakışır şekilde ülkücü öğrenci arkadaşlarımızla sessizce dağılacağız" ifadesini kullandı.