Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'a geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'a geliyor
- Sivas Belediye Başkanı Aydın: "Sivas halkını Perşembe günü saat 14.00'de Kent Meydanında Sayın Cumhurbaşkanımızla buluşmaya davet ediyorum"

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın 4 Haziran Perşembe günü Sivas'a geleceğini belirterek, Sivas halkını Kent Meydanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşmaya davet etti.

Aydın, belediye binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın Perşembe günü saat 14.00'de Sivas'a geleceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı ve Genel Başkanlığı döneminde Sivas'a çok özel ilgi gösteren bir lider olduğunu dile getiren Aydın, "Sivas'ın sorunlarıyla her zaman birebir yakinen ilgilenen bir şahsiyet. Hem bugüne kadar olan süreçte Sivas onu çok sevdi, hem de o Sivas'ı çok sevdi. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk defa Sivas'a teşrif edecekler" dedi.

Sivas'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı en iyi şekilde, büyük bir coşkuyla ağırlayacaklarını kaydeden Aydın, "Bu konuda gerek il merkezimizde gerekse ilçelerimizden, beldelerimizden, köylerimizden bütün vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum. Tabi bu ziyarette Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi olarak organizasyonu bizler üstlenmiş durumdayız. Burada ihtiyaç duyulan bütün alt yapıyı büyük ölçüde tamamladık. Havanın yağışlı olması durumunda alana girecek bütün vatandaşlarımıza yağmurluklarımızı hazırladık ve bunun dağıtımını gerçekleştireceğiz. Alanı Türk bayrakları ile donatacağız. Güzergahı Türk Bayraklarıyla donatacağız. Su ve benzeri bütün ihtiyaçlarımızı o alana giren bütün vatandaşlarımız için hazırlamış durumdayız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Sivas'ı ilk defa ziyaret ediyor olmasının hem bir teşekkürü bünyesinde barındıracağını hem de Sivasla ilgili kamu alanındaki yatırımların daha hızlı kente kazandırılması konusunda görüşmeleri olacağını dile getiren Aydın, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan Sivas'la ilgili taleplerimiz olacak. Devlet büyüklerinin şehrimize gelmesi şehrimiz adına büyük bir kazanç olacaktır inancını taşıyorum. Sivas halkını Perşembe günü saat 14.00'de Kent Meydanında Sayın Cumhurbaşkanımızla buluşmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.