CÜ'nün, KPSS başarısı

CÜ'nün, KPSS başarısı
CÜ'nün, KPSS başarısı
SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin, 2014 KPSS Öğretmenlik...

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)  Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin, 2014 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nde Türkiye birincisi olduğu bildirildi. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, yaptığı açıklamada, üniversitenin başarısının her geçen gün arttığını ifade etti.

KPSS lisans yerleştirme sonuçlarına göre öğretmenlik alan bilgisi testinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü'nün Türkiye birincisi olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Genel kültür testinde Türkiye ikincisi, eğitim bilimleri testinde Türkiye beşincisi oldular. Üniversitemizin diğer alanlardaki mezunları da bir önceki dönemde yapılan sınavlara göre ciddi anlamda ilerleme kaydettiler. Bu başarıyı bizlere yaşatan idarecilerimize, hocalarımıza ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Üniversitesi'nin adını hem Sivas'ta hem de ulusal bazda güçlü bir şekilde duyurmaya devam ediyorlar."


  ETİKETLER:

  KPSS

  ,

  Türkiye

  ,

  Ahlak

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  Lisans