Divriği'de özel eğitim sınıfı oluşturuldu

Divriği'de özel eğitim sınıfı oluşturuldu
Divriği'de özel eğitim sınıfı oluşturuldu
SİVAS (AA) - Divriği Danacı Sadık Özgür İlkokulu'nda hayırseverlerin destekleriyle oluşturulan özel eğitim sınıflarının açılışı...

SİVAS (AA) - Divriği Danacı Sadık Özgür İlkokulu'nda hayırseverlerin destekleriyle oluşturulan özel eğitim sınıflarının açılışı gerçekleştirildi.

Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, açılışta yaptığı konuşmada, özel eğitim sınıflarının hizmete girmesiyle yapılan yeni öğretmen atamalarıyla eğitim kadrosunun güçlendirildiğini söyledi.

Oyun, spor ve etkinlik sınıflarının yer aldığı özel eğitim sınıflarının ilçede eğitime büyük katkı sağlayacağını ifade eden Kaya, "İyileştirilen fiziki şartlarla özel eğitim sınıfı öğrencilerimiz diğer belde ve şehirlerde belki de kolay kolay bulamayacakları derecede nitelikli eğitim alma imkanına kavuşmuşlardır. Yeni oyun, spor ve etkinlik sınıflarımızla öğrencilerimiz eğlenerek, gülerek, severek öğrenmenin tadına varacaklar. Bu nedenle özel eğitime dair sahip olduğumuz bu imkanların tüm aileler tarafından bilinmesini ve çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almalarını desteklemelerini arzuluyorum" diye konuştu.

Öğrenci sayısında her geçen yıl artış olduğunu vurgulayan Kaya, şunları kaydetti, 

"Kısmetse bu son düzenlemelerle hem ailelerimiz hem de öğrencilerimiz okulumuzu daha da sevecek ve velilerimiz çocuklarının eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaları hususunda öğretmenlerimizle gayret sarf edeceklerdir. Emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri ve çalışanlarına, hayırseverlerimiz başta Sadık Özgür beyefendi olmak üzere Hüseyin Yılmaz'a ve Kurugöllü ailesine teşekkür eder, yeni sınıflarımızın hayırlı olmasını dilerim."

Açılışa, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Yayla, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erhan Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser  Fatih  Çakırtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aygün, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yusuf Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti, okul müdürleri, öğrenci velileri ve hayırsever Kurugöllü ailesi katıldı.