Diyaliz hastaları için bin çam fidanı dikildi

Diyaliz hastaları için bin çam fidanı dikildi
Diyaliz hastaları için bin çam fidanı dikildi
SİVAS (AA) - Şarkışla Devlet Hastanesinde tedavi gören diyaliz hastaları için bin çam fidanı toprakla buluşturuldu.Şarkışla Devlet Hastanesi...

SİVAS (AA) - Şarkışla Devlet Hastanesinde tedavi gören diyaliz hastaları için bin çam fidanı toprakla buluşturuldu.

Şarkışla Devlet Hastanesi psikiyatri uzmanı İbrahim Karakaya ve hastanenin kalite yönetim direktörü Esra Nergiz tarafından diyaliz hastalarına moral vermek amacıyla başlatılan  proje kapsamında 25 dönüm alana Şarkışla Orman İşletme ve Toprak Muhafaza Şefliği'nden temin edilen bin çam fidanı dikildi.

Projeye 25 dönümlük alanın tahsisiyle destek veren  Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastane personelinin kendilerinden diyaliz hastaları için hatıra ormanı oluşturmak üzere yer istemeleri neticesinde kendilerinin de bu projeye dahil oldukların belirtti.

 

Kaymakam Davut Gül de projeyi düşünen ve hayat geçiren hastane personeliyle Oğuz'a teşekkür etti.

İbrahim Karakaya da hayata geçirdikleri projeden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Diyaliz hastaları, haftanın 4-5 gününü hastanede geçiriyor. Bir süre sonra bu durum kendilerinde ve ailelerinde tükenmişliğe neden oluyor. Onun için bir proje geliştirdik ve onlar adına ağaç diktik. Proje bir ormana dönüştü, bu onları mutlu etti, onların mutlu olması da bizi mutlu etti" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  diyaliz

  ,

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Proje

  ,

  orman

  ,

  yönetim