Dünya Çocuk Hakları Günü

Dünya Çocuk Hakları Günü
Dünya Çocuk Hakları Günü
SİVAS (AA) - Sivas Barosu  Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Avukat Serap Hergüner, çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yatırılmış olacağını...

SİVAS (AA) - Sivas Barosu  Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Avukat Serap Hergüner, çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yatırılmış olacağını belirtti.

Hergüner, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'nin tarihte en geniş katılımlı insan hakları belgesi olarak tanımlandığını belirtti.

Bugünün bütün dünya çocukları için güzelliklere vesile olmasını dilediklerini aktaran Hergüner, "Dünya genelinde acımasızca sürüp giden savaşların ve güç gösterilerinin ortasında tüm masumluğu ile kalan çocuklar yeri geldiğinde hayatlarından olmakta, sakat kalmakta veya ailelerini kaybetmektedirler" ifadesini kullandı.

Hergüner, Türkiye'de suça karışma yaşının giderek düştüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sivas Barosu olarak, çocukların çocuk olduğu bilinciyle, çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu unutmayarak, başta devlet olmak üzere ilgili tüm kişi ve kurumları yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırıyoruz. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi içini yapılacak planlamalarda üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız."