Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- CÜ Rektörü Prof. Dr. Kocacık, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık,  Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kocacık, mesajında, engellilerin toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturduğunu belirtti.

Engellilerin, eğitimden spora, çalışma hayatından sosyal yaşama kadar her alanda çok daha fazla yer alabilmelerinin, kendilerini toplumdan dışlanmış değil bu toplumun ayrılmaz bir parçası olarak hissetmelerinin esas olduğunu vurgulayan Kocacık, şunları kaydetti:

"Bunun için toplumun tüm kesimlerinde gerekli duyarlılığı, bilinci ve farkındalığı artırmak, engelli bireylerin ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, her alanda aktif olarak yer almaları için gerekli tedbirleri almak, engellilerin hakları olduğu kadar bizlerin de görevidir. Bu çerçevede bizler de engelsiz üniversite olma yolundaki planlarımızla öğrenci ve çalışanlarımıza yönelik tüm iyileştirme ve yenileme çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütmekteyiz. Her türlü engelin aşıldığı, toplumun tüm kesimlerinde bilinç ve farkındalığın arttığı, engelli kardeşlerimizin daha rahat yaşam şartlarına kavuştuğu, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum."