Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Şarkışla Kaymakamı Pektaş, Belediye Başkanı Oğuz ve Suşehri Belediye Başkanı Yüksel, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pektaş, mesajında, engelliliğin yalnızca engellilerin karşı karşıya kaldığı bir sağlık sorunu olmadığını belirtti.

Engelliliğin sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konu olduğunu aktaran Pektaş, engelli vatandaşları topluma kazandırmanın ve onlara iş imkanı sağlamanın en büyük hedefleri olduğunu vurguladı.

-Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz

Oğuz ise mesajında engellilerin toplum içerisinde hak ettikleri yerde olması gerektiğini belirterek, "İnsanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken günlerden biridir. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

- Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel

Yüksel de mesajında engellilerin her gün daha fazla toplumsal hayata katılıyor olmasının, ülke ve millet olarak gurur vesilesi olduğunu aktardı.

Engelliler lehine son yıllarda tarihi adımlar atıldığına işaret eden Yüksel, "Bugüne kadar, engelli kardeşlerimizi topluma, toplumu da engelli kardeşlerimize kazandıran her çalışmanın, her çabanın gönüllüsü oldum, olmaya da devam edeceğim" açıklamasında bulundu.