Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
SİVAS (AA) - Süleyman Sami Kepenek ilkokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bedensel, Zihinsel Engelli ve Engelli Aileleri...

SİVAS (AA) - Süleyman Sami Kepenek ilkokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bedensel, Zihinsel Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Okul müdürü Kenan Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu vurgulayarak, engellilerin birey olarak toplumun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. 

Öğrenciler daha sonra engellilerle Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kızın mi var yandun" adlı tiyatro oyununu izledi. 

- Kaymakam Altun mesaj yayımladı

Kaymakam Orhan Altun da Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Bireylerde doğuştan veya sonradan oluşan engellilik durumlarına karşı, engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarında hiçbir olumsuz etki oluşturmadan toplum olarak duyarlı davranmalıyız. Engelliliği bir kusur değil, aksine desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul etmeli ve engelli bireylerin yaşadıkları her sıkıntıda onlara yardımcı olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Altun, "Fiziksel engellerden çok olumsuz düşünceleri aşarak hep birlikte engelleri ortadan kaldırabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum" açıklamasında bulundu.