Dünya Otizm Farkındalık Günü

Dünya Otizm Farkındalık Günü
Dünya Otizm Farkındalık Günü
SİVAS (AA) - AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı, Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ni (OÇEM) ziyaret...

SİVAS (AA) - AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı, Dünya  Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ni (OÇEM) ziyaret etti. Ziyarete, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın da katıldı.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın'ın yanı sıra  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Dereli ile İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri de OÇEM'e ziyarette bulundu.

İlk olarak OÇEM Müdürü Mete Çaykuş'u ziyaret eden heyet, burada merkez hakkında bilgiler aldı. 

Başkan Aydın da "Okul personelinin büyük bir heyecanla bu işi yaptığını görüyoruz, bunu görmekten oldukça mutlu oldum. Eğitim ve çalışma ile her türlü engelin aşılacağına inanan birisiyim. Bugün burada eğitim alan çocuklarımızın sosyal hayata entegre olabileceklerine inancım tam" ifadelerini kullandı.

Aydın ve beraberindekiler daha sonra dersliklerde eğitim gören çocukları ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi. Otistik engelli Muhammet'in okuduğu "Bayrak" şiiri duygusal anlar yaşattı.