Dünya şampiyonu Akgül'den TÜDEMSAŞ ve TSO'ya ziyaret

Dünya şampiyonu Akgül'den TÜDEMSAŞ ve TSO'ya ziyaret
Dünya şampiyonu Akgül'den TÜDEMSAŞ ve TSO'ya ziyaret
SİVAS (AA) - Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Yıldıray Koçarslan ile Sivas Ticaret...

SİVAS (AA) -  Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Yıldıray Koçarslan ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TSO) ziyaret etti.

TÜDEMSAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, güreş kariyerinde Sivas Demirspor kulübünün ayrı bir yeri olduğunu belirten Akgül ,"Sivas'ta ata sporumuz güreşe sahip çıkmanız, buralardan yeni şampiyonları yetişmesine vesile olacaktır. Bu tarz güreş salonlarının sayısının artması lazım. İnşallah sizin bu özverili çalışmanız diğer kamu kurumlarına örnek olur" ifadesini kullandı.

Koçarslan da Akgül'ün başarısı ile ülke olarak gururlandıklarını belirterek, "Sivas Demirspor Kulübü olarak ata sporumuz güreşe önem veren bir kulübüz. 65'e yakın ilköğretim çağındaki çocuğumuz Taha Akgül Güreş Salonumuzda spor yapıyor. Hedefimiz bu salondan yeni Taha Akgüllerin çıkmasını sağlamaktır" açıklamasında bulundu.

Daha sonra Akgül'ü yemekte ağırlayan Koçaraslan, Akgül'den 2016'da Rio'da yapılacak olimpiyatlarda altın madalya beklediklerini kaydetti.

Akgül, daha sonra kaynak eğitim ve teknolojileri merkezine geçerek burada kaynak yaptı.

- Yıldırım'dan Akgül'e altın

Akgül, Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım'ı da ziyaret etti.

Başkan Yıldırım, Meclis Başkanı Necati Şahin ve meclis üyelerince karşılanan Akgül, spor hayatı hakkında bilgiler verdi. 

Akgül ile gurur duyduklarını belirten Yıldırım da Rio'da yapılacak olimpiyatlarda başarılar diledi. Yıldırım, şampiyon güreşçiye büyük altın hediye etti.