"Efendimizin Gözünde Anne" konulu konferans

"Efendimizin Gözünde Anne" konulu konferans
"Efendimizin Gözünde Anne" konulu konferans
SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde "Anneler Günü" etkinlikleri kapsamında "Efendimizin Gözünde Anne" konulu konferans verildi.Hafik Kaymakamlığı Belirli...

SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde "Anneler Günü" etkinlikleri kapsamında "Efendimizin Gözünde Anne" konulu konferans verildi.

Hafik Kaymakamlığı Belirli Günler ve Haftalar Kurulu tarafından Hafik Belediyesi Düğün Salonu'nda düzenlenen konferansa, Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal Kılıç, konuşmacı olarak katıldı.

Kadınların ve annenin İslam inancında çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkati çeken Kılıç, anneye duyulan sevgi ve saygının insanları güzelliklere ulaştıran bir yol olacağını söyledi.

Kılıç, "Peygamberimiz veda hutbesinde 'kadınlar size Allah'ın emanetidir' diyor. Bu nedenle annelerimize saygıyla davranmalıyız. Peygamberimiz öksüzlere, yetimlere tüm insanlara hak ettiği değerin verilmesini istiyor" diye konuştu.

Kılıç'ın konuşmasının ardından Kaymakamı Abdullah Özadalı, annelerin hiçbir zaman incitilmemesi gerektiğiyle ilgili bir anısını katılımcılara paylaştı.

Şiirlerin okunduğu ve Kuran ziyafetinin yer aldığı program sonrasında katılımcılara lokum ikramında bulunuldu.