Ege Üniversitesindeki gerginlik

Ege Üniversitesindeki gerginlik
Ege Üniversitesindeki gerginlik
- Üniversitedeki kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Sivas'ta gıyabi cenaze namazı kılındı

SİVAS (AA) -  Ege Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Sivas'ta gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önünde toplanan grup, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesine sloganlar atarak tepki gösterdi.

Türk bayrağı açarak, Atatürk Caddesi'nden Kale Camisi'ne kadar yürüyen grup üyeleri, ikindi vakti gıyabi cenaze namazı kıldı. Grup, daha sonra Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önüne geldi.

Burada basın açıklaması metnini okuyan Ülkü Ocakları İl Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, Çakıroğlu'na yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Çakıroğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve ülkücülere başsağlığı dileyen Yalçındağ, "Türk milleti bu elim hadisenin acısını içine atmayacak, hesabını eli kanlı canilerden ve ihanet ortaklarından mutlaka soracaktır. Tarihi şehitlerle dolu ve şanlı bir geçmişe sahip olan ülkücü hareket, safları daha da sıklaştırarak kutlu yürüyüşüne devam edecektir" dedi. 

Burada, bir süre "Şehidim hakkını helal et bizlere" sloganları atan grup, daha İstiklal Marşı ve ülkücü yemini okuduktan sonra dağıldı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Ege

  ,

  Ülkücü

  ,

  dolu