"Eğitimde Sivasi Hareketi"

"Eğitimde Sivasi Hareketi"
"Eğitimde Sivasi Hareketi"
SİVAS (AA) - İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen "Eğitimde Sivasi Hareketi" adlı projenin tanıtımı yapıldı.Vali Alim Barut, Fidan...

SİVAS (AA) - İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen "Eğitimde Sivasi Hareketi" adlı projenin tanıtımı yapıldı.

Vali Alim Barut, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, eğitim hizmetinin hayatın her alanına ve toplumun her katmanına ulaşması gerektiğini söyledi.

Projenin uygulanması için her kuruma görev düştüğünü dile getiren Barut, her bireyin bu projeden alması gereken ders ve eğitim olduğunu belirtti. Barut, projenin geniş düşünülüp ortaya konulduğunu aktararak, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise Türkiye 'nin eğitim alanında daha çok farkındalık kazanması gerektiğini aktardı. Sivas'ın böyle bir çalışmaya öncülük etmesinin gurur verici olduğunu ifade eden Aydın, "Bu projenin hangi aşamasında bize ihtiyaç duyulacaksa o noktada olacağımızı belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar da projenin 3 yılı kapsayacağını dile getirerek, "Sivas'a özgü çalışmalarımız var. Öğrencilerden, öğretmenlerden, okul yöneticilerinden ve velilerden gelen talepler doğrultusunda değişiklikler yapılabilir. Amacımız "Sivasi" isminden yola çıkarak sevgi ve saygıyı esas alan, ilim, irfan ve irade vasıflarıyla donanmış, vefalı, ahlak ve adalet ilkelerini benimsemiş sanat ve sporla ilgili üretken ve gayretli bir nesil yetiştirmek" ifadesini kullandı.

Projede 4 ana başlık olduğunu belirten Çınar, projeyle ilgili sunum yaptı.

Programa, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.