"Erken Çocukluk Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimin Önemi" semineri

"Erken Çocukluk Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimin Önemi" semineri
"Erken Çocukluk Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimin Önemi" semineri
SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, "Erken Çocukluk Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimin Önemi" konulu seminer verildi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlçe...

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, "Erken Çocukluk Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimin Önemi" konulu seminer verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde, okul öncesi eğitim alan öğrenciler ve okul öncesi eğitim almamış öğrenciler arasındaki farklar anlatıldı.

Emine Birler Ana Okulu Müdürü Mustafa Bıldırcın, yaptığı konuşmada, çocuklarının gelecekteki yaşantılarını iyi inşa edebilmeleri için okul öncesi eğitimin önemli olduğunu söyledi.

Bıldırcın, "Yapılan tüm uluslararası araştırmalar ve uygulanan testler göstermektedir ki 0-6 yaş grubunda, gelişim düzeyinde okul öncesi eğitimi almış çocukların, akademik programlarda eğitim almış olanlara göre, birinci sınıf başarı düzeyleri daha yüksektir. Okuma yazmaya daha hızlı geçmektedirler" diye konuştu.

Programda Emine Birler Anaokulu Öğretmenlerinden Rukiye Okuyan ve Suna Çetinel ile  Hürriyet İlkokulu öğretmenlerinden Kemal Akgün, okul öncesi eğitimler hakkında bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  YAŞ

  ,

  Konferans

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim