"Evsiz ve İşsiz Kalmasın" projesi

"Evsiz ve İşsiz Kalmasın" projesi
"Evsiz ve İşsiz Kalmasın" projesi
- Sivas'ta, proje kapsamında evsiz kişilere iş imkanı sunuluyor

SİVAS (AA) - Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Evsiz ve İşsiz Kalmasın" adlı proje kapsamında Sivas'ta, evsiz kişilere iş imkanı sunulduğu bildirildi. 

İŞKUR İl Müdürü Nurettin Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında Sivas Belediye Başkanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) koruması altında bulunan evsiz vatandaşlara iş imkanı sunduklarını belirtti. 

Kentte, koruma altına alınan ve bakımı üstlenilen evsiz vatandaşların tespiti ve işe yerleştirilmesi için çalışma yaptıklarını kaydeden Köksal, "Sivas'ta, evsiz 12 vatandaşımızı tespit ettik. Bu vatandaşlarımız SYDV tarafından özel bir otelde misafir ediliyor. Yaptığımız görüşmeler neticesinde 7 kişinin çeşitli iş yerlerinde serbest olarak çalıştıklarını belirledik, 1 kişiyi ise Toplum Yararına Proje (TYP) kapsamında işe yerleştirdik. Diğer 4 vatandaşımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

Dezavantajlı gruplara yönelik hazırlanan projelerden birisini daha uygulamaya aldıklarını ve evsiz şahısların iş sahibi olmasını sağlamak için çalışma yürüttüklerini aktaran Köksal, şunları kaydetti:

"Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğümüzün dezavantajlı gruplara yönelik projelerden birisi olan evsizlerin iş sahibi olmaları ile toplumsal hayata kazandırılması projesini çok önemsiyoruz. İlimizde bu durumda olan çok fazla kişi yok. Biz bunların kış aylarından sonra dışarıda kalmalarını önleyecek bir proje geliştirmek üzereyiz. Kendilerini ziyaret ederek görüştük, sıcak yemek taleplerini olduğunu söylediler. İl Müftümüz Recep Şükrü Balkan da görüşme sırasında yanımızdaydı ve onlara iki öğün sıcak yemek göndereceklerini söyledi. Bu kardeşlerimizin yemek problemlerini hallettiği için ve duyarlılığından dolayı müftümüze teşekkür ediyorum. Evsizlerin iş sahibi olması, toplumsal hayata kazandırılmaları ve kalıcı ev sahibi olmalarıyla ilgili çalışmalarımız devam edecektir."