Fedakar kayınvalidenin çamaşır makinesi mutluluğu

Fedakar kayınvalidenin çamaşır makinesi mutluluğu
Fedakar kayınvalidenin çamaşır makinesi mutluluğu
- Sivas'ta MS hastası gelini ve 6 torununa anne şefkatiyle bakan 75 yaşındaki Dürdane Ülker, 20 yıldır elde çamaşır yıkamaktan hayırseverler sayesinde kurtuldu - Yaşlı halinde taşıdığı onca yüke rağmen "tek isteğim bir çamaşır makinesi" diyen Ülkear'e pek çok ilden hayırseverler, çamaşır makinesinin yanı sıra fırın, bozdolabı ve televizyon ile para yardımında bulundu - Ülker: - "Yardım edenlerden Allah razı olsun, Allah işlerini rast getirsin. Ben onlara çok teşekkür ediyorum. İşlerim daha kolaylaştı, mutluyum, iyiyim"

SİVAS (AA) - MERVE TOPUZ- Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı İğdecik köyünde MS hastası gelini ve 6 torununa bakan, baş etmesi gereken onca zorluğa rağmen "tek isteğim bir çamaşır makinesi" diyen 75 yaşındaki Dürdane Ülker, 20 yıldır hayalini kurduğu çamaşır makinesine hayırseverler sayesinde kavuştu.

Anadolu Ajansının "MS hastası gelinine ve 6 torununa bakıyor" başlıklı özel haberini gören hayırseverler, yaşlı kadının isteğine duyarsız kalmadı. Toplumdaki "gelin-kayınvalide" algısının aksine, 3 odalı banyosu bile olmayan derme çatma bir evde 20 yıldır oğlu, gelini ve torunlarıyla yaşayan Dürdane Ülker'in durumuna üzülen hayırseverler, Ülker'e çeşitli yardımlarda bulundu. 

3 yıl önce MS teşhisi konulan gelini ile yaşları 2 ila 17 arasında değişen 6 torununa özveriyle bakarak büyük bir fedakarlık örneği sergileyen yaşlı kadına ulaşan hayırseverler, ocağı bulunmadığı için yemeği sobada pişiren, 20 yıldır çamaşırlarını elde yıkayan Dürdane Ülker'e çeşitli eşyalar aldı. 

Sivas, Gaziantep, Konya, İzmir gibi Türkiye 'nin farklı kentlerinden hayırseverler, yaşlı kadına çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, televizyon bağışında bulunurken, nakdi yardımlarıyla da Ülker'e destek oldu.

- "Çamaşıra hiç elimi sürmüyorum"

Yardımlar sayesinde omuzlarındaki yükü bir nebze de olsa azalan Ülker, bağışlar sayesinde yaşadığı mutluluğu da yine AA muhabiriyle paylaştı.

Evin tüm yükünün kendi sırtında olduğunu belirten Ülker, torunlarının küçük olması nedeniyle çok fazla kirli çamaşır biriktiğini, onları da ancak haftada bir kez elde yıkayarak temizleyebildiğini anlattı. Ülker, "En zorlandığım çamaşır yıkamaktı. 6  çocuk , 3 kişi de biz 9 kişinin çamaşırını 20 yıldır elimde yıkıyordum" dedi.

Gelininin rahatsızlığı dolayısıyla da işleri tamamen kendisinin yaptığını kaydeden Ülker, "Eskiden dinçtim yıkayabiliyordum. Yaşlandım, yapamıyorum, dayanamıyorum. Ellerim deterjanlardan yara oluyordu. Şimdi makinem geldi, çamaşıra hiç elimi sürmüyorum. Daha kolay oluyor, eskisi gibi değil. Çamaşırlar çabucak kuruyor. Yardım edenlerden Allah razı olsun, Allah işlerini rast getirsin, ben onlara çok teşekkür ediyorum. İşlerim daha kolaylaştı, mutluyum, iyiyim" diye konuştu.

Ülker, şimdi tek ihtiyaçlarının işsiz oğlu Abdullah'ın bir an önce sigortalı bir işe girebilmesi olduğunu belirterek, "Onun için çok dua ediyorum. Çocuğuma keşke bir iş olsa. Allah büyüktür, Allah hayırlı işler nasip etsin" ifadelerini kullandı.

- Gelini de mutlu 

MS Hastası gelin Nilgün Ülker de kayınvalidesinin, kendisine ve çocuklarına annelik yaptığını söyledi. Çocuklarının her ihtiyacıyla kayınvalidesinin ilgilendiğini anlatan Ülker, "Çocuklarımın çamaşırlarını yıkayamıyorum, hep kayınvalidem bakıyor. O da yalnız, her iş onun sırtında" dedi.

Kayınvalidesinin durumuna üzüldüğünü ancak elinden bir şey gelmediğini kaydeden Ülker, çamaşır makinesine kavuştukları için çok mutlu olduğunu belirterek, "Makine geldi işleri kolaylaştı. Allah gönderenlerden razı olsun" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Gaziantep

  ,

  İzmir

  ,

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  Ülker

  ,

  Çocuk

  ,

  bakan

  ,