Futbol: Cumhuriyet Kupası

Futbol: Cumhuriyet Kupası
Futbol: Cumhuriyet Kupası
- Bu yıl 17. kez düzenlenecek organizasyonda yarın Kosova temsilcisi Priştina ile karşılaşacak Medicana Sivasspor, 7. kez kupayı müzesine götürmek istiyor

SİVAS (AA) - Medicana Sivasspor, bu yıl 17. kez düzenlenecek Cumhuriyet Kupası turnuvasında yarın evinde Kosova ekibi Priştina'yı ağırlayacak.

Cumhuriyetin kuruluşunun 75. yıl dönümü dolayısıyla ilk kez 1998 yılında düzenlenen ve yarın 17'ncisi gerçekleştirilecek Cumhuriyet Kupası'nda Medicana Sivasspor ile Priştina takımları karşı karşıya gelecek. 

Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda saat 18.30'da başlayacak karşılaşmayı taraftarlar ücretsiz olarak izleyebilecek. 

Milli maçlar nedeniyle liglere verilen arayı kupa maçına hazırlanarak değerlendiren kırmızı-beyazlı ekip, kupayı 7. kez kazanmayı arzuluyor. Hafta boyunca teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde Cumhuriyet Kupası maçına hazırlanan Medicana Sivasspor, bu  akşam taraftara ve basına kapalı yapacağı antrenmanın ardından kulüp tesislerinde kampa girecek. 

Medicana Sivasspor, 2001, 2002, 2004, 2005, 2008 ve 2011 yıllarında Cumhuriyet Kupası'nı müzesine götürdü. Kupa, 2009 yılında Sivasspor'un Avrupa kupalarındaki yoğun maç programı nedeniyle düzenlenmemişti.