Futbol: Spor Toto 3. Lig

Futbol: Spor Toto 3. Lig
Futbol: Spor Toto 3. Lig
- Dört Eylül Belediyespor'un Teknik Direktörü Tokuş: "İnşallah final maçında da finale yakışır bir futbolla bizi 2. Lige çıkaracak bir sonucu alıp Sivas'a döneriz, diye düşünüyoruz"

SİVAS (AA)  - Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Sivas Dört Eylül Belediyespor, Denizli Büyükşehir Belediyespor ile yapacağı final maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Dört Eylül Belediyespor'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, takım, final maçının hazırlıklarına Muhsin Yazıcıoğlu Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik Direktör Yusuf Tokuş, takımı 2. Lige çıkarmak için ellelerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Şimdi son bir virajımız, son bir 90 dakikamız kaldı. İnşallah çocuklar, bu maçta da ellerinden geleni yapacaklar. İnşallah final maçında da finale yakışır bir futbolla bizi 2. Lige çıkaracak bir sonucu alıp Sivas'a döneriz, diye düşünüyoruz. Bütün hazırlıklarımızı bu yönde yaptık" ifadelerini kullandı.

Haydar ve Kaan'ın dışında sakat futbolcu bulunmadığını aktaran Tokuş, taraftarlara çağrıda bulunarak, şunları kaydetti:

"Zaten yönetim kurlumuz taraftarlar için bir hazırlık yapmış. Maç günü otobüs kalkacak. Sivaslı yiğidolardan bu maça gelmek isteyenleri bekliyoruz. Final maçında Sivaslı yiğidoları yanımızda görmek istiyoruz. Sakarya'da, Ankara 'da,  İstanbul 'da birçok gurbetçi hemşehrimiz var. Onları bu güzel müsabakaya bekliyoruz. 2 Lig'e bir adımımız kaldı. Bu son virajda bizleri yalnız bırakmazlarsa çok sevineceğiz ve bu mutluluğumuzu beraber yaşamak istiyoruz."

Futbolculardan Semih Kahraman ise uzun bir maratonun ardından finale kaldıklarını belirterek, "İnşallah Sakarya'dan şampiyon olup Sivas'a 2. lig takımı olarak geri döneceğiz. Taraftarlarımız, bu şampiyonluk yolunda bizleri yalnız bırakmazlarsa bu mutluluğu beraber yaşamak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Murat Akgül de iyi çalıştıklarına değinerek, "Finali bekliyoruz. Bu şehre 2. Lig havasını getirmek istiyoruz. Sakarya'daki Sivaslı hemşehrilerimizin de bizi desteklemelerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Dört Eylül Belediyepspor, son antrenmanını 26 Mayıs Salı günü Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu'nda yaptıktan sonra hava yoluyla İstanbul'a, oradan da Sakarya'ya gidecek.

Takım, 28 Mayıs Perşembe günü Sakarya Atatürk Stadyumu'nda, saat 19.00'da Denizli Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak.