"Futbolda şike" davasında beraat kararı

"Futbolda şike" davasında beraat kararı
"Futbolda şike" davasında beraat kararı
- Medicana Sivasspor'un kalecisi Korcan Çelikay: - "Mutluyum ancak hiçbir şey o yaşadığımız günleri, ailemin ve benim çektiğim sıkıntıları, üzüntüleri ortadan kaldırmayacak"

SİVAS (AA) - Medicana Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay, futbolda  şike  davasında mahkemenin hakkında beraat kararı vermesiyle, üzerinden ağır bir yükün kalktığını belirterek, "Mutluyum ancak hiçbir şey o yaşadığımız günleri, ailemin ve benim çektiğim sıkıntıları, üzüntüleri ortadan kaldırmayacak" dedi.

Çelikay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dava süresince çok fazla yıprandığını belirtti. 

Kendisine inanan, güvenen ve bu süreçte destek olan herkese teşekkür eden Korcan, "Onların güvenlerini boşa çıkarmadığımız için de çok mutluyum ve sevinçliyim" ifadesini kullandı. 

Korcan, beraat kararının sürpriz olmadığını, bunu beklediklerini aktararak, "Biz her zaman suçumuzun olmadığını söylüyorduk. Kimileri bize inandı, kimileri inanmadı. Sonuç olarak beraat kararı çıktı. Mutluyum ancak hiçbir şey o yaşadığımız günleri, ailemin, benim çektiğim sıkıntıları, üzüntüleri ortadan kaldırmayacak. Futbolda o zaman iyi gidişim ve yükselişim vardı, onlar geri gelmeyecek" diye konuştu.

Kumpasın sadece futbol camiasına kurulmadığını ülkenin birçok kurumuna yapıldığını savunan Korcan Çelikay, "Bunu biz o zaman da söylüyorduk şimdi de söylüyoruz. Neticede biraz olsun itibarımızın iade edilmesi sevindirici. Türk futbolunun üzerindeki kara leke de ortadan kaldırıldı" şeklinde görüş belirtti. 

İnsanların sözle ya da varsayımla suçlanmaması gerektiğini kaydeden Korcan, bu tip davaların bir daha yaşanmamasını temenni etti.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Sivasspor

  ,

  Sürpriz

  ,

  şike

  ,

  zaman