Gemerek'te mahsur kalan yolcular kurtarıldı

Gemerek'te mahsur kalan yolcular kurtarıldı
Gemerek'te mahsur kalan yolcular kurtarıldı
- Sivas'ın Gemerek ilçesi yakınlarında kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan araç ve yolcular, karayolları ekiplerinin yol açma çalışmaları sonucu kurtarıldı - Kurtarılan yolcular, Şarkışla'da benzin istasyonları ve kamu kuruluşlarına ait binalara yerleştirildi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Gemerk ilçesi yakınlarında Sivas-Kayseri karayolunda kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan araç ve yolcular, Karayolları ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı. 

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Sivas-Kayseri karayolunda birçok araç yolda kaldı. Karayolları ekiplerinin çalışması sonucunda yol açıldı. Şarkışla ilçesine gelen yolcuları  Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel karşıladı. 

Yaklaşık 200 kişi ilçedeki benzin istasyonları, oteller, öğretmenevi ve kamu binalarına yerleştirildi. 

Belediye Başkanı Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aşırı yağış nedeniyle kapanan Sivas-Kayseri karayolunda kalan araçların Şarkışla'ya ulaştırıldığını ifade ederek, "Yolda kalan yaklaşık 200 vatandaşımız ilçemizde çeşitli yerlerde ikamet ettirildi. Sivas-Kayseri yolu gidiş-geliş olarak kapalı durumda. Yollar açıldığında vatandaşlarımızı uğurlayacağız" dedi.