"Gençlerle El Ele Güvenli Geleceğe" projesi

"Gençlerle El Ele Güvenli Geleceğe" projesi
"Gençlerle El Ele Güvenli Geleceğe" projesi
SİVAS (AA) -  Şarkışla ilçesinde "Gençlerle El Ele Güvenli Geleceğe" projesi kapsamında okullara kitap dağıtıldı.İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum...

SİVAS (AA) -  Şarkışla ilçesinde "Gençlerle El Ele Güvenli Geleceğe" projesi kapsamında okullara kitap dağıtıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından işbirliğinde yapılan proje çerçevesinde ilçedeki 7 ayrı lisenin kütüphanelerinin desteklenmesi ve okuma alışkanlığının arttırılması amacıyla okulların kütüphanelerine 100'er adet kitabın dağıtımı yapıldı.

Şarkışla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Akif Pektaş, öğrencilere, okumanın öneminden bahsederek, "Bizim ilk ayetimiz 'Oku' emriyle inmiştir. Yüce yaratan neden böyle bir emir vermiş, düşündünüz mü? Demek ki, Allah katında dahi okumak ibadetlerin en güzeli. Siz halis niyetle çalışırsanız yaptığınız iş de ibadet sayılır, okumak da bu minvalde ibadet sayılıyor. Tabi okurken hem ibadet yapmış oluyor hem de kendinizi geliştirmiş oluyorsunuz" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Mithat Tolunay ise tüm okulların kütüphanelerine 100'er kitap verildiğini belirterek, gençlerin okuma alışkanlığına katkıda bulunduklarını belirtti.

Proje kapsamında toplum destekli polis memuru Şadi Akçal, polis mesleğinin tanıtımı ile arkadaş seçimini, trafik baş polisi Ramazan Başol trafik güvenliğini, Çocuk polisi Mürsel İlhan da internet güvenliği konularında öğrencilere sunumda bulundu.

Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, Milli Eğitim şube müdürleri ve ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı birim amirleriyle polis memurları katıldı.