Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Sivas CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz, milletvekili aday adaylığını açıkladı

SİVAS (AA) - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, AK Parti 'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Yılmaz, Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Sivas'a artık farklı bir kulvarda hizmet etmek istediğini söyledi.

20 yıldır görev yaptığı üniversitede öğretim üyeliği görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa ettiğini kaydeden Yılmaz, "Bu konuda önemli kazanımlarımın olduğunu düşünüyorum. Sivas'ın sorunlarını yakinen biliyorum Bir kısmın çözümünde hem akademik hem de idari olarak katkı sağladığımı düşünüyorum. Dolayısıyla adaylık düşünen diğer arkadaşlarım arasında ben de yer almak istedim" diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde AK Parti 'ye giderek aday adaylığı başvurusunu yapacağını dile getiren Yılmaz, kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti. 

Yılmaz, seçim sürecinin barış ve kardeşlik atmosferinde geçmesini dilediğini belirterek, "Sivas halkı destek ve partimizin gerekli organları da karar verir milletvekili olursam Sivas'a olumlu hizmetler katacağımı düşünüyorum. Sivas pek çok zenginliği içerisinde bulunduran bir şehrimiz. Bu çerçevede elimden geleni yapacağım" ifadesini kullandı.