Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- RTÜK Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Dr. Mehmet Çakırtaş, AK Parti Sivas milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı

SİVAS (AA) - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Dr. Mehmet Çakırtaş, 2015 genel seçiminde AK Parti Sivas milletvekili için aday adaylığı başvurusu yaptı.

AK Parti İl Başkanlığına gelen Çakırtaş, aday adaylığı başvurusunun ardından düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin 12 yıllık iktidarı boyunca Türkiye ve Sivas'a yüz yıllık hizmetler yaptığını belirterek, bu hizmetlerle milletin, Sivaslıların yüzünün güldüğünü ifade etti. 

Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, ekonomide, savunma sanayisinde, dış politikada ve pek çok alanda önemli yatırımlar ve hizmetler hayata geçirildiğini söyleyen Çakırtaş, "Ekonomide yazarkasaların fırlatıldığı bir ülkeden ekonomisi en hızlı büyüyen bir ülke haline geldik. Enflasyon yüzde 30'dan yüzde 7'lere indi. Kişi başına düşen milli gelir 3 bin dolardan, 10 bin doların üzerine çıktı. Dünyada adımız bile yokken 17. sıralara çıkan ekonomilere ulaştık" dedi.

Sivas'ın kendisi için önemine değinen Çakırtaş, ilk, orta ve lise tahsilini Sivas'ta yaptığını kaydederek, "İlhamımızı bu kutlu hareketten aldık ve öğrencilik yıllarımızda bu hareketin her kademesinde hizmet ettik. Üniversite için gittiğimiz Ankara 'da AK Partimizin kuruluş çalışmalarında bir nefer olarak yer aldık. Teşkilatlarımızın kuruluş aşamasında gönlümüzde yanan hizmet aşkıyla yurdumuzu karış karış gezdik" ifadelerini kullandı.

Yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Çakırtaş, bu görevlerde, siyasi ve bürokratik tecrübeler kazandığını, bu sürçte de memleketinden kopmadığını dile getirdi. Çakırtaş, şunları kaydetti:

"Hırslı değiliz, işlerin nasip kısmet olduğunu biliyoruz. Hesabımız yok. Tamamen hasbi duygularla yola çıktık. Hayalimiz büyük Türkiye, hedefimiz büyük Sivas. Çok daha güzel bir Sivas'ı birlikte inşa edeceğiz. Bu seçim sürecini bir demokrasi şöleni olarak görüyoruz. Aday adaylarımızın hepsi çok değerlidir. Diğer adaylardan üstünlüğümüz yoktur."