Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Sivas Milletvekili adayları Hilmi Bilgin, Selim Dursun ve Habip Soluk, Suşehri ilçesinde düzenlenen istişare toplantısına katıldı

SİVAS (AA) - AK  Parti Sivas Milletvekili adayları Hilmi Bilgin, Selim Dursun ve Habip Soluk, Suşehri ilçesinde düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

İlçe Belediye Başkanlığı ve AK Parti İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantı, ilçedeki bir düğün salonunda gerçekleştirildi.

Bilgin, toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının birleştirici siyasetle yoluna devam ettiğini söyledi.

Milli iradeden beslenen ve insanlardan gücünü alan bir parti olduklarını belirten Bilgin, "780 bin kilometrenin her karesine birleştirici bir siyasetle, bu ülkeyi nasıl kalkındırabiliriz diyen tek parti AK Parti'dir. 3 Kasım 2002 yılında yola çıktığımız Türkiye ile 13 yıllık AK Parti iktidarı hizmetleriyle gelişen Türkiye'de ne kadar farklar olduğunu herkes görmektedir. Bizler blok siyasete karşıyız ve 78 milyon insana hizmet vermeyi hedefleyen siyaset duruşunu izliyoruz" diye konuştu.

Dursun da dünya genelinde Müslüman mazlumların umudu için 1 Kasım seçimlerinin önemli olduğunu vurgulayarak, "AK Parti beyannamesi, sadece vaat değil, hükumet beyannamesidir. 1 Kasım'daki vereceğimiz sınava iyi çalışıyoruz. İnşallah, halkımızın desteğiyle 1 Kasım akşamı AK Parti tekrar tek başına iktidara gelecektir" dedi.

Soluk ise AK Parti'nin alt yapısı olmayan bir ülkeyi 13 yıldır inşa ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Siyaset bir araçtır. O aracın görevi de halkına hizmettir. AK Parti iktidarının 13 yıllık döneminde bu hizmetler önce planlanmış ve daha sonra ise uygulamaya başlamıştır. Türkiye 13 yıl öncesine kadar gelişmiş ülkelere göre ihmal edilmiş bir ülkeydi. Ama 13 yıllık AK Parti iktidarıyla bu ihmaller yatırıma dönüşmeye başlamıştır. 2002 yılı seçimlerine kadar Sivas genelinde hiçbir karayolu tüneli yoktu. Ama şimdi Sivas il sınırları içerisinde 48 kilometre yapılmış ve halen inşaat çalışmaları devam eden karayolu tünellerimiz var. Artık dağlar için yakılan ağıtlar yakılmayacaktır."

Toplantıya, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel,  AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Rüstem Yüce, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

Toplantının ardından Dursun ve Soluk halk pazarını gezerek vatandaşlardan destek istedi.