Girişimcilik eğitimini tamamlayanlar belgelerini aldı

Girişimcilik eğitimini tamamlayanlar belgelerini aldı
Girişimcilik eğitimini tamamlayanlar belgelerini aldı
SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursunu başarıyla tamamlayan girişimci...

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursunu başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına belgeleri törenle verildi.

Sivas Ticaret Borsasından yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas'ta ticaretin canlanması ve işsizliğin önüne geçilebilmesi amacıyla yeni yeri açacak 28 girişimci, 24 saati atölye çalışmalarından oluşan toplam 70 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlamasının ardından sertifikalarını Sivas Ticaret Borsası Başkan Vekili Tarık Günhan ve Sivas KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcısı Yılmaz Mert'ten teslim aldı.

Sivas Ticaret Borsası Başkan Vekili Tarık Günhan, Sivas Ticaret Borsası Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, "2012 yılından bugüne kadar düzenlediğimiz eğitimlerde 367 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır" ifadelerini kullandı.

Sivas KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcısı Yılmaz Mert ise "KOSGEB'in Destek Programlarından biri olan Girişimcilik Destek Programı ile ilk defa işletme sahibi olan girişimciler 30 bin lira hibe ve 70 bin lira geri ödemeli destekten faydalanmaktadırlar. Bu destek kapsamında işletmelerinin resmi kuruluş masraflarına, makine, teçhizat, ofis donanımı ve yazılım giderlerine, kira ve personel maaşı gibi işletme giderlerine destek alabilmektedirler. Yine makine, teçhizat, ofis donanımı ve yazılım giderleri için 70 bin liraya kadar 30 ay geri ödemesiz ve faizsiz geri ödemeli sabit yatırım desteğinden faydalanabilmektedirler" açıklamasında bulundu.