Girişimcilik kursuna katılanlara sertifikaları verildi

Girişimcilik kursuna katılanlara sertifikaları verildi
Girişimcilik kursuna katılanlara sertifikaları verildi
SİVAS (AA) - İŞKUR İl Müdürlüğünce "Girişimcilik Kursu"nu başarıyla tamamlayan 121 kursiyere sertifikaları verildi.Sivas Ticaret Sanayi Odası'nda...

SİVAS (AA) - İŞKUR İl Müdürlüğünce "Girişimcilik Kursu"nu başarıyla tamamlayan 121 kursiyere sertifikaları verildi.

Sivas Ticaret Sanayi Odası'nda sertifika töreni düzenlendi. İŞKUR İl Müdürü Nurettin Köksal, burada yaptığı konuşmada, Ticaret Odası ve KOSGEB işbirliğinde gerçekleştirdikleri girişimcilik kursunun önemine işaret ederek, kurs kapsamında bugüne kadar 600'e yakın sertifika verdiklerini kaydetti.

Girişimcilik kursunu önemsediklerini vurgulayan Köksal, girişimcilere seslenerek, "Kursa katılıp da destek almak isteyenler varsa her zaman yanınızdayız. Sizlere rehberlik hizmeti verebilir ve neler yapabileceğiniz konusunda işbirliği yapabiliriz. Yeterki siz böyle istekli olun. Zaten girişimcilik istek ve çalışmayla ortaya çıkar" dedi.

Özellikle engellilerin iş hayatına aktif olarak katılması için çalışmaları bulunduğunu anlatan Köksal, " Engelli kardeşlerimize 36 bin TL'ye kadar hibe desteğimiz var. Engellilerimiz için yakında girişimcilik kursu başlatacağız. Eğer meslekleri varsa kursa gerek kalmadan tam destek vererek Engelli kardeşlerimize destek olacağız" diye konuştu.

Köksal, yıl içerisinde 250 kişiye girişimcilik kursu düzenlemeyi planladıklarını sözlerine ekedi.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  zaman

  ,

  engelli