Gölova'da, Bir Gün Biz De Yaşlanacağız Projesi

Gölova'da, Bir Gün Biz De Yaşlanacağız Projesi
Gölova'da, Bir Gün Biz De Yaşlanacağız Projesi
SİVAS (AA) - Gölova ilçesinde, kaymakamlık tarafından yürütülen Bir Gün Biz de Yaşlanacağız Projesi kapsamında, yaşlıların ziyaret edildiği...

SİVAS (AA) - Gölova ilçesinde, kaymakamlık tarafından yürütülen Bir Gün Biz de Yaşlanacağız Projesi kapsamında, yaşlıların ziyaret edildiği bildirildi. 

Kaymakam Erkan İsa Erat, yaptığı yazılı açıklamada,  ilçe merkezi ve köylerdeki yaşlıları ziyaret etmek, gönüllerini almak ve varsa problemlerini çözmek için projeyi başlattıklarını belirtti.

Yaşlılığın insan yaşamının en zor dönemlerinden olduğunu ifade eden Erat, şunları kaydetti:

"Yaşlandıkça hayat tersine dönüyor ve insan aynen bir çocuk gibi bir takım ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geliyor. Yalnızlık özellikle bu dönemde moral bozukluklarının en temel etkeni. Bizler de yaşlılarımıza bu dönemlerinde moral vermek, onları mutlu etmek için ziyaret ediyoruz ve onların dualarını alıyoruz. Ayrıca bakıma muhtaç hasta ve yaşlılarımız için de ilçemiz Halk Eğitim Müdürlüğünde Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu açıyoruz. Bu kursa katılıp başarılı olanlar hasta ve yaşlılarımızın bakımlarıyla ilgilenecekler, onların yanında olacaklar."