Gözköy halkının 60 yıl sonra gelen "su" sevinci

Gözköy halkının 60 yıl sonra gelen "su" sevinci
Gözköy halkının 60 yıl sonra gelen "su" sevinci
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Gözköy'de 60 yıl sonra sondaj yapılarak çıkartılan suyun mutluluğu yaşanıyor.Suşehri Belediye Başkanı...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Gözköy'de 60 yıl sonra sondaj yapılarak çıkartılan suyun mutluluğu yaşanıyor.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, köyde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Gözköy'ün yılardır su sıkıntısı çektiğini söyledi.

Yüsel, "Köylüler kendi çabalarıyla sondaj vurarak suyu bulmuşlar. Allah gülerek harcamalarını nasip etsin. Köylülerimize hayırlı olsun" dedi.

Köy Muhtarı Fikri Yaman da "Suyumuza kavuştuk. 60 yıllık hasret sona erdi. Köylülerimize hayırlı olsun. Su yüzünden kimse kimsenin kalbini kırmasın. Biz bu suyumuzu 50 metreden çıkardık. İnşallah susuzluk çeken köylerimiz 10 metreden su bulurlar" diye konuştu.

Gözköy Dernek Başkanı Yüksel Tuna da köyde 4 kuyu vurduklarını fakat 2 kuyudan su çıkardıklarını belirterek, "Yaklaşık 30 bin liraya mal oldu. Çok şükür yıllar sonra suya kavuştuk" ifadesini kullandı.

Program okunan duanın ardından katılımcılara yemek verilmesiyle sona erdi.

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Köy

  ,

  susuzluk