Gürün'de "çevre ve eğitim" konulu sergi açıldı

Gürün'de "çevre ve eğitim" konulu sergi açıldı
Gürün'de "çevre ve eğitim" konulu sergi açıldı
SİVAS (AA) - Gürün ilçesinde, Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından "çevre ve eğitim" konulu sergi düzenlendi.Gürün Meslek...

SİVAS (AA) - Gürün ilçesinde, Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından "çevre ve eğitim" konulu sergi düzenlendi.

Gürün Meslek Yüksekokulunda düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin çevreyle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları resim, afiş gibi materyaller yer alıyor. 

Belediye Başkanı Nami Çiftçi, burada yaptığı konuşmada, belediye olarak gece gündüz çalışarak ilçeyi daha temiz bir hale getirmek için büyük gayret gösterdiklerini belirtti.

Gürün Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Önder ise çevrenin önemine değindi. 

Yeni yetişen gençliğe çevre bilinci aşılanması gerektiğini vurgulayan Önder, "Bunu sağlamanın yolu da uygulamadan geçmektedir. Çocuğuna çevre bilincini aşılayan, ona temiz olması öğüdünü veren annelerimiz, çevreye çöp atmayıp bu sorumluluğu göstererek çocuklarına örnek olmalıdır" ifadesini kullandı.

Önder, daha temiz bir gelecek için el ele verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Gürün çevreye duyarlılık noktasında örnek ilçelerden biri. Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Gürün'ü daha modern, temiz ve yaşanır bir konuma getirmek için büyük çaba sarf ediyor" dedi.