Gürün'de doğalgaz çalışmaları

Gürün'de doğalgaz çalışmaları
Gürün'de doğalgaz çalışmaları
- İlçenin doğalgaza kavuşturulması için gerekli abone sayısına ulaşıldı

SİVAS (AA) - Gürün ilçesinin doğalgaza kavuşturulması için başlatılan çalışmalar kapsamında gerekli abone sayısına ulaşıldığı bildirildi. 

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede doğalgaz yatırımı yapılabilmesi için istenilen 2 bin 982 abone sayısına ulaşıldığını söyledi. Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir ile doğalgaz çalışmaları konusunda defalarca bilgilendirme toplantısı yaptıklarını ve vatandaşların duyarlılıkları sayesinde istenilen abone sayısına ulaşıldığını ifade eden Çiftçi, kurum amirleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları, esnaflar, gerek ilçede ve gerekse ilçe dışında yaşayan herkesin bu konuda seferber olduğunu dile getirdi. 

Çalışmalarda katkısı bulunanlara teşekkür eden Çiftçi, "İlçemize doğalgaz gelebilmesi için 2 bin 982 aboneye ihtiyaç vardı ve Gürünlüler el ele vererek bu işin üstesinden geldi" dedi. 

Yaklaşık 1 ay önce başlayan doğalgaz çalışmalarında mutlu sona ulaştıkları için memnun olduğunu dile getiren Çiftçi, şunları kaydetti.

"Gürün içinde ve dışında ikamet eden vatandaşlarımızın göstermiş olduğu hassasiyet ve duyarlılık sayesinde istenilen doğalgaz abone sayısına ulaştık. Bununla birlikte büyük bir fedakarlık örneği gösteren 12 esnafımız bizlere destek vermiş ve Gürün'e gelecek hizmetin de yanında olduklarını belirterek yaklaşık 140 bin lira abone bedelini ilgili banka hesabına yatırmıştır. Kıymetli vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza bu özverili davranışlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreçte geriye kalan yaklaşık 300 abone bedelini tamamlamak ve ilçemizin doğalgaz hizmetinden en kısa sürede faydalanmasını sağlamak için belediye olarak 100 bin lira kredi çekerek bizden istenen 2 bin 982 abone sayısını tamamladık. Gürün hepimizindir, bilinmelidir ki gelecek olan hizmet de hepimizedir."

Gürünlü olan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın desteğiyle doğalgazın en kısa sürede ilçeye geleceğini anlatan Çiftçi, Yılmaz'ın ilçeyi ziyaretinde doğalgaz abone ücretini bizzat kendisinin banka hesabına yatırdığını anımsatarak, "Sayın Bakanımız doğalgazın Gürün'e gelmesi noktasında tavrını ortaya koymuş ve hepimizi bu konuda teşvik etmiştir. Göstermiş oldukları bu hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.