Gürün'de her gün 250 kişiye iftar veriliyor

Gürün'de her gün 250 kişiye iftar veriliyor
Gürün'de her gün 250 kişiye iftar veriliyor
SİVAS (AA) - Gürün ilçesinde ramazan ayı dolayısıyla her gün 250 kişiye iftar veriliyor.Belediye Başkanı Nami Çiftçi, yaptığı açıklamada ramazan ayı...

SİVAS (AA) - Gürün ilçesinde ramazan ayı dolayısıyla her gün 250 kişiye iftar veriliyor.

Belediye Başkanı Nami Çiftçi, yaptığı açıklamada ramazan ayı öncesi 19 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek toplantı yaptıklarını belirtti. Mahallelerde belirlenen 250 ihtiyaç sahibi aileye ramazan ayı boyunca her gün iftar verilmesini kararlaştırdıklarını aktaran Çiftçi, "Gürün Belediyesi, ilçe esnafları ve mahalle muhtarlarının el ele vererek düzenlediği iftar etkinliğiyle ihtiyaç sahibi ailelere muhtarlar aracılığıyla her gün iftar yemeği ulaştırılıyor" ifadesini kullandı.

Çiftçi, ramazan ayının rahmet, yardımlaşma ve muhabbet ayı olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Bu mübarek günlerdeki en büyük temennimiz ihtiyaç sahibi ailelerimizin yardımına koşabilmek. Mahalle muhtarlarımız sayesinde ihtiyaç sahibi 250 vatandaşlarımıza ulaştık. Verdiğimiz iftarın maddi boyutunu esnaflarımız karşılarken, işin emek kısmı belediyemiz ve muhtarlarımıza düştü. Birlik ve beraberliğimizin bütünleştiği bu güzel günlerde emeğini esirgemeyerek mahallelerimizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmamıza yardımcı olan mahalle muhtarlarımıza, işin maddi boyutunun karşılanmasını sağlayan değerli esnafımıza göstermiş oldukları bu özverili davranışlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ramazan ayımızın tekrardan hepimize hayırlı olmasını dilerken, vatandaşlarımıza iftar yemeğinin ulaştırılmasında emeği gecen herkesi kutluyorum."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Gürün

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  iftar

  ,

  Birlik