Gürün'den kısa kısa

Gürün'den kısa kısa
Gürün'den kısa kısa
- 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde seçim güvenliği tedbirleri toplantısı yapıldı

SİVAS (AA) - Sivas'ın Gürün ilçesinde 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde seçim güvenliği tedbirleri toplantısı yapıldı.

Öğretmen Evi'nde yapılan toplantıda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, seçimlerin Türkiye 'ye, tüm vatandaşlara ve Gürün'e hayırlı olmasını diledi.

İlçe Emniyet Müdürü Kaan Çoşkun ise Gürün'de seçimlerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapılabilmesi için seçim öncesi ve seçim günü alınacak tedbirlerle ilgili sunum yaptı.

Coşkun, sandık yerlerinin bulunduğu alanlar, seçim günü alınacak tedbirler ve oyların güvenli şekilde İlçe Seçim Kuruluna teslimi konularında alınacak tedbirler ve gerekli güvenlik önlemleriyle ilgili bilgiler de verdi.

Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Murat Gül, jandarma ve emniyet personeli katıldı.

 

- Yapımı planlanan İmam Hatip Ortaokulu alanında inceleme

Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, İl Çevre Şehircilik Müdürü Nazım Yakut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir ve imam hatip ortaokulu Müdürü Ertuğrul Semiz, Yassıcatepe Mahallesi'nde yapılması planlanan İmam Hatip Ortaokulu alanında incelemelerde bulundu.

Özdemir, yapılması planlanan okulun 16 derslik olarak inşa edileceğini ve içerisinde konferans salonu, bilgisayar salonu, uygulama ve laboratuvar sınıflarının bulunacağını belirtti.

Gürün'e yakışır modern bir yapı inşa etmeyi düşündüklerini aktaran Özdemir, okulun öğrencilerin tüm eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlandığını ve yapımının en kısa zamanda başlayacağını ifade etti.