Gürün'e şehitlik anıtı yapılıyor

Gürün'e şehitlik anıtı yapılıyor
Gürün'e şehitlik anıtı yapılıyor
SİVAS (AA) - Gürün ilçesine yapılacak şehitlik anıtının temeli atıldı. Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Pınarönü Mahallesi Kaya Evleri önüne inşa...

SİVAS (AA) - Gürün ilçesine yapılacak şehitlik anıtının temeli atıldı. 

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Pınarönü Mahallesi Kaya Evleri önüne inşa edilecek anıt alanında incelemelerde bulundu.

Çiftçi, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye ve şehitlere yakışır bir anıt yapmayı amaçladıklarını söyledi. 

Çalışmaların büyük titizlilikle yürütüldüğünü belirten Çiftçi, "Şehitlik anıtımızın en güzel şekilde yapılması ve daha görkemli bir görünüme kavuşturulması için büyük gayret gösteriyoruz" dedi. 

Çiftçi, daha önceki şehitlik anıtının ilçe merkezine uzak yerde bulunduğunu ve vatandaşların kolay ziyaret edebilmeleri için yeni anıtı ilçe merkezine yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Şehitlik anıtımızı vatandaşlarımızın kolaylıkla ziyaret edebilecekleri bir alana inşa ediyoruz. Temelini attığımız, içerisi mermer ve bazalt taşlarla döşenerek her türlü eksiği tamamlanacak olan şehitlik anıtımız, ilkbaharda tamamlanacak. Canlarını bu vatan için, bizim geleceğimiz ve çocuklarımız için çekinmeden veren aziz şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bu nedenle ilçemize yakışacak en güzel anıtı yapma hedefindeyiz. Yapımının tamamlanmasıyla birlikte diğer anıtlara örnek olacak olan yeni şehitlik anıtımızın, ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."