"Hadi Durma Harekete Geç" adlı değişim programı

"Hadi Durma Harekete Geç" adlı değişim programı
"Hadi Durma Harekete Geç" adlı değişim programı
SİVAS (AA) - AB Eğitim ve Gençlik Projesi "Hadi Durma Harekete Geç" adlı değişim programı kapsamında Sivas'a gelen 30 kişilik heyet, Sivas Belediye...

SİVAS (AA) - AB Eğitim ve Gençlik Projesi "Hadi Durma Harekete Geç" adlı değişim programı kapsamında Sivas'a gelen 30 kişilik heyet, Sivas Belediye Başkan Vekili Ahmet Özaydın'ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Özaydın, "Farklı ülkelerden gelen misafirleri ilimizde ağırlamaktan çok mutluyuz, bu projeye Sivas Belediyesi olarak biz de duyarlıyız. Bu anlamda geçtiğimiz hafta Sağlık Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yaparak çalışanlarımızın vücut kitle ölçümünü yaptırdık ve diyet gereken çalışanlarımıza uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar uygulatıyorum" ifadesini kullandı.

Kanserle Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Perihan Gürbüz de "Bu projenin yerel ortaklarından biri de biziz. Kanseri tetikleyen en önemli sorunlardan biri obezite. Bu konuda farkındalık oluşturma çabasındayız" açıklamasında bulundu.

Ziyaretin anısına Özaydın, Türkiye 'nin yanı sıra Romanya, İtalya, Hırvatistan ve Estonya'dan gelen misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.