Hafik Halk Eğitim Müdürü Kandemir'den Kaymakam Özadalı'ya ziyaret

Hafik Halk Eğitim Müdürü Kandemir'den Kaymakam Özadalı'ya ziyaret
Hafik Halk Eğitim Müdürü Kandemir'den Kaymakam Özadalı'ya ziyaret
SİVAS (AA) - Hafik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zerrin Kandemir, Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı'yı makamında ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu...

SİVAS (AA) - Hafik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zerrin Kandemir, Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özadalı, Kandemir'e görevinde başarılar diledi.

İlçede göreve başlamasıyla birlikte yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Kandemir, 11 kursun aktif olarak devam ettiğini, 4 kursun da açılacağını söyledi.

Okuryazar tespit çalışması yapacaklarını belirten Kandemir, "İlçede devam eden 11 kurs var. Kuranı Kerim, fotoğrafçılık, halk oyunları, İngilizce ve bağlama kurslarını da önümüzdeki günlerde açacağız. İlçe Müftülüğü ve belediyenin katkılarıyla ilçe merkez ve köylerinde okur yazar tespit çalışması yapacağız. Yapılan çalışma sonrasında okuma yazma bilmeyenler için okuma-yazma kursu açmayı hedefliyoruz" dedi.

Gerekli desteğin verileceğini dile getiren Özadalı ise "Güzel hizmetlerin her zaman destekçisi olacağız. İlçedeki üniversite öğrencilerimizin de taleplerinin tespit edilip, onlara yönelik kursların da açılması güzel bir çalışma olur. Bu anlamda yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.