Hafik Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde genel kurul

Hafik Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde genel kurul
Hafik Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde genel kurul
SİVAS (AA) - Hafik Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2015 yılı 1. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.Kaymakam Abdullah Özadalı...

SİVAS (AA) - Hafik Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2015 yılı 1. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Kaymakam Abdullah Özadalı başkanlığında Hafik Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Akgümüş, il genel meclis üyeleri ve köy muhtarları katıldı.

Özadalı, tüm köy muhtarlarından köyleriyle en iyi şekilden ilgilenmelerini ve gerektiği durumlarda kendisiyle veya jandarma komutanıyla hızlı şekilde irtibata geçmelerini istedi.

İçme suyu konusunda bazı köylerde sıkıntı yaşandığını dile getiren Özadalı, "Bu köylerimizde kaliteli içme suyuna ulaşabilmek için çalışmalar yaptık. Çalışmalarımızı aciliyet durumuna göre sıralamaya çalışıyoruz. Bir çoğunu da tamamlanma aşamasına getirdik. Yollar ile ilgili çalışmalar da program dahilinde devam ediyor" dedi.

Birliğin 2014 yılı gelir ve giderlerinin görüşülmesinin ve 2015 yılı için birlik üyelerinden alınacak üye aidatlarının karara bağlanmasının ardından, birlik encümen üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucunda, 3 aday arasından Düzyayla köyü muhtarı Gani Şeker ve Çakmak köyü muhtarı Hasan Çakır birliğin encümen üyeliğine seçildi.

2015 yılı KÖYDES ve birlik çalışma programının da görüşüldüğü toplantı, dilek ve temennilerle son buldu.


  ETİKETLER:

  Aday

  ,

  Kaymakam

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  Birlik

  ,

  hizmet

  ,

  2015