Hafik'te bisiklet turu düzenlendi

Hafik'te bisiklet turu düzenlendi
Hafik'te bisiklet turu düzenlendi
SİVAS (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen "Temiz Çevrem" adlı kampanya kapsamında Hafik ilçesinde bisiklet turu...

SİVAS (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen "Temiz Çevrem" adlı kampanya kapsamında Hafik ilçesinde bisiklet turu düzenlendi.

Bisiklet turu için vatandaşlar Hükümet Binası önünde bir araya geldi. Kaymakamı Abdullah Özadalı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Akgümüş, Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sinan Okuyan da bisikletlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Hükumet binası önünde başlayan tur, Hafik Gölü'nün ardından Hafik Belediye Binası önünde son buldu. 

Kaymakam Özadalı, "Sivas Valimizin himayesinde biz de çeşitli etkinliklerle bu kampanyaya destek olmaya çalıştık. Bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bugün de bu etkinliklerin en sonuncusu olarak bisiklet turunu düzenledik. Katılımcıların hepsine tek tek teşekkür ediyorum" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı kampanya kapsamında çeşitli programlar düzenlendiğini dile getiren Mitat İlhan ise "Temiz Çevrem" adlı kampanya kapsamında ilçede birçok temizlik faaliyetine katıldıklarını söyledi.

Kaymakamlık Gıda ve Çevre Kurulu Başkanı Sinan ise "İnsanlar stres, yorgunluk ve hava kirliliğine bağlı birçok akciğer hastalığına yakalanıyor. Bunun için geç olmadan tedbirler alınmalı. Bizim de küçük bir katkımız olsun istedik" diye konuştu.

Etkinlik sonrasında Özadalı, Akgümüz ve İlhan, Hafik Belediyesi araç filosuna dahil olan 2 çöp toplama kamyonunu ve 1 yol süpürme aracını hizmete açtı.