Hafik'te kursiyerler belge aldı

Hafik'te kursiyerler belge aldı
Hafik'te kursiyerler belge aldı
SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde, İŞKUR, Hafik Halk Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi ve Hafik Belediyesi işbirliğiyle açılan "Elektrik Ark Boru...

SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde, İŞKUR, Hafik Halk Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi ve Hafik Belediyesi işbirliğiyle açılan "Elektrik Ark Boru Kaynakçısı" kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi. 

Hafik Gölü'ndeki bir restoranda düzenlenen törende konuşan Hafik Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Yahya Yıldırım, 25 kursiyerden 21'inin kursu başarıyla tamamladığını söyledi. Yıldırım, kursun düzenlenmesinde katkısı bulunanlara teşekkür etti. 

İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Selim Baş ise birçok projeye destek olduklarını belirterek, "Onlardan bir tanesi de buradaki Elektrik Ark Boru Kaynakçısı kursu. Meslek altın bileziktir ve böyle bir mesleği olan kişi açıkta kalmıyor. Kursiyerlerimiz kazandıkları meslekleri ile iş bulma yönünde inanıyorum ki büyük bir önceliğe sahip olacaklar. Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sivas'tan geçiyor. Kursiyerlerimizin burada iş bulmalarında öncelikli olacağına inanıyorum" dedi. 

Törenin sonunda kursu başarıyla tamamlayanlara belgeleri verildi. 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Anadolu

  ,

  İŞKUR

  ,

  elektrik

  ,

  eğitim

  ,