Hafik'te "Sosyal Etkinlikler Üst Kurulu" toplantısı

Hafik'te "Sosyal Etkinlikler Üst Kurulu" toplantısı
Hafik'te "Sosyal Etkinlikler Üst Kurulu" toplantısı
SİVAS (AA) - Hafik Kaymakamlığınca, kutlama, anma etkinliklerinin daha kapsamlı olması ve etkinliklere halkın katılımını artırmak amacıyla "Sosyal...

SİVAS (AA) - Hafik Kaymakamlığınca, kutlama, anma etkinliklerinin daha kapsamlı olması ve etkinliklere halkın katılımını artırmak amacıyla " Sosyal Etkinlikler Üst Kurulu" toplantısı yapıldı.

Kaymakamı Abdullah Özadalı başkanlığında, Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşti. 

Özadalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir yıl içerisinde gerçekleştirilecek etkinliklerin daha kapsamlı yapılması ve etkinliklere 7'den 70'e herkesin katılımını sağlamak için çeşitli kurullar oluşturduklarını söyledi.

Sosyal Etkinlikler Üst Kurulu'nun ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini anlatan Özadalı, "Oluşturulan her bir kurulun başkanı ve üyeleri bulunuyor. Örneğin milli bayramlar ile anma günlerinde düzenlenecek etkinlikler için İlçe Jandarma Komutanımız başkanlığında 'Anma ve Milli Bayramları Kutlama Kurulu' oluşturduk. Cumhuriyet Bayramı, Zafer Bayramı gibi günlerde düzenlenecek etkinliklerin belirlenmesi ve gözetimi bu kurulda olacak. Tıp Bayramı, Organ Nakli Haftası gibi günlerin etkenlikleri ise Başhekimimiz başkanlığındaki ' Toplum Sağlığı Kurulu'nun gözetiminde belirlenecek" diye konuştu.

Özadalı, üst kurul toplantılarının her ayın ilk perşembesi yapılacağını dile getirerek, emeği geçen kurul üyelerine ve toplantıya katılan kurul başkanlarına teşekkür etti.