Hafik'te toprak sahiplerine Arazi Toplulaştırma Projesi anlatıldı

Hafik'te toprak sahiplerine Arazi Toplulaştırma Projesi anlatıldı
Hafik'te toprak sahiplerine Arazi Toplulaştırma Projesi anlatıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik ilçesinde toprak sahiplerine Arazi Toplulaştırma Projesi hakkında bilgi verildi.Hafik Belediyesinin salonunda düzenlenen...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik ilçesinde toprak sahiplerine Arazi Toplulaştırma Projesi hakkında bilgi verildi.

Hafik Belediyesinin salonunda düzenlenen toplantıda, harita teknikeri Meltem Aygüneş, arazi sahiplerine ve hissedarlarına Arazi Toplulaştırma Projesi'ne kayıtlı arazilerin hangi noktada toplulaştırılabileceğini anlattı.

Aygüneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki arazilerin daha önceki çalışmayla çeşitli kriterlere göre 3 sınıfa ayrıldığını belirterek, "Arazi sahibinin aynı sınıftaki arazilerinin bir noktada toplanması hedefleniyor" dedi. Mülakatların yaklaşık 20 gün süreceğini belirten Aygüneş, "Arazi sahibine bilgisayar üzerinden hangi arazilerinin toplulaştırmaya dahil olduğunu gösteriyoruz. Daha önceki çalışmalarla araziler toprak kalitesi, yola yakınlık, yerleşim yerine yakınlık gibi kriterlere göre 1, 2 ve 3. sınıf gibi derecelere ayrılmıştı. Parça parça olan arazileri ölçülerine göre bir noktada toplayarak tek bir tarla haline getirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Yürütülen çalışmaların ardından toplulaştırma işlemlerinin askıya çıkarılacağını kaydeden Aygüneş, "İtirazlar olursa itirazların olduğu kısımlarla ilgili tekrar mülakatlar olacak ve o çalışmalara göre yapılan işlemler ikinci kez askıya çıkarılacak. Eğer üçüncü bir itiraz olursa bu itiraz sonrasında yapılan çalışmalarla toplulaştırma sağlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

Aygüneş, arazi sahiplerinin mülakatlara katılmasını istedi.


    ETİKETLER:

    Bilgisayar