Hafik'te yetim öğrenciler için kermes açıldı

Hafik'te yetim öğrenciler için kermes açıldı
Hafik'te yetim öğrenciler için kermes açıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik ilçesinde öğrenciler ve öğrenci velileri, yetim öğrenciler yararına kermes düzenledi.Hafik Osmanlı Parkı'nda düzenlenen...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik ilçesinde öğrenciler ve öğrenci velileri, yetim öğrenciler yararına kermes düzenledi.

Hafik Osmanlı Parkı'nda düzenlenen kermeste öğrenciler ve veliler tarafından yiyecek satıldı. Elde edilen gelirle yetim öğrencilere destek sağlanacak. 

Hafik Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yetim öğrencilere katkı sağlayabilme için öğrencilerin bir şeyler yapma çabasında olmalarının mutluluk verici olduğunu söyledi.  

Kermesin "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" sosyal faaliyeti kapsamında düzenlendiğini belirten Sarı, "Hafik Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencileri ve veliler, yetim öğrencilere katkıda bulunabilmek için kermes düzenledi. Öğrencilerimiz daha çok gelir edebilmek için yiyeceklerin satışında birbiriyle yarıştı. Öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte hayırlı bir işe dahil olmanın mutluluğu içindeyiz" diye konuştu.

Kermesi ziyaret eden Kaymakam Abdullah Özadalı, öğrencilerle bir süre sohbet etti ve kermese destek için alışverişte bulundu.