Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
- Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Karagöz: " Yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz"

SİVAS (AA) - Diyanet -Sen Sivas Şube Başkanı Mikail Karagöz, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşanılan bu topraklara nifak tohumu ekmeye çalışanları kınadıklarını belirtti.

Karagöz, yaptığı yazılı açıklamada, ülkede birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde, Hakkari Dağlıca ve Iğdır'dan yürekleri burkan acı haberlerin geldiğini ifade etti.

Hain terör saldırılarını kınadıklarını dile getiren Karagöz, "Son günlerde Türkiye 'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik haince gerçekleştirilen terörist saldırılar ülkemizin huzurunu bozmaya asla muktedir olamayacak. Bu milletin birlik ve beraberliğini asla bozamayacaktır. Yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz" dedi.

Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik terör saldırılarına büyük tepki duyduklarını vurgulayan Karagöz, şunları kaydetti:

"Gerçekleştirilen bu hain saldırılar ülkemizin huzurunu bozmaya asla muktedir olamayacaktır. Hain saldırılar kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir."