Halter milli takımına moral yemeği

Halter milli takımına moral yemeği
Halter milli takımına moral yemeği
- Macaristan'da düzenlenecek olimpiyatlara hazırlanan Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu halter milli takımı sporcuları moral yemeğinde bir araya geldi

SİVAS (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu halter milli takımı sporcuları moral yemeğinde buluştu.

Macaristan'da 24 Kasım'da düzenlenecek olimpiyatlara hazırlanan bedensel engelliler milli takımı, Sivas Belediyesi Sıcak Çermik Kaplıcaları'nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut'un da yer aldığı moral yemeğine katıldı.

Yemeğin ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıç, 5 Ekim'de kampın başladığını hatırlatarak, "Burada kardeşlerimizin hepsi Avrupa ve dünya dereceleri olanlardır. Buradan da Avrupa Şampiyonası'na katılacaklardır" dedi.

Aykut ise "Bedensel engelli milli sporcularımızla birlikte olmanın mutluluğunu ve heyecanı yaşıyoruz. Bilindiği üzere Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve il müdürlüğümüz engellilik noktasında eğitimden, sağlığa, toplumsal hayata katılım ve istihdam noktasında yaptığı mevzuat ve yasal düzenlemelerle sürekli onlara güç ve katkı sağlamaktadır" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Kılıç ve Aykut, sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.