"Hasta Hakları ve Sorumlulukları" eğitimi

"Hasta Hakları ve Sorumlulukları" eğitimi
"Hasta Hakları ve Sorumlulukları" eğitimi
SİVAS (AA) - Sivas İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Koordinatörlüğü, Hasta Hakları Haftası dolayısıyla "Hasta Hakları ve Sorumlulukları" konulu...

SİVAS (AA) - Sivas İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Koordinatörlüğü, Hasta Hakları Haftası dolayısıyla "Hasta Hakları ve Sorumlulukları" konulu eğitim semineri düzenledi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere, İl Sağlık Müdürü Adil Kaya, Sağlık Müdür Yardımcısı Rüstem Hasbek, Şube Müdürü Kadir Yıldırım ve Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören kursiyerler katıldı.

Kaya, yaptığı konuşmada, "Hasta hakları, sağlık hizmeti alan kişilerin sağlık kuruluşları ve sağlık personeli karşısındaki haklarını tarif eden bir kavramdır. Her birey sağlık içinde yaşama, sağlığını koruyup iyileştirme hakkına sahiptir. Hastalık veya sakatlığın oluşması durumunda da sağlığına kavuşabilmek için gereksinim duyduğu her türlü desteği eşitlik ve saygınlık içinde alabilmesi temel haklarından biridir. Hasta hakları bilinci ile sağlık hizmet sunucuları uygulamaları sırasında hastaların haklarını koruyarak vatandaşa daha kaliteli hizmet verilmesine özen gösterilmektedir" ifadelerini kullandı.

Kaya'nın ardından Hasta Hakları İl Koordinatörü Meral Yıldırım, hasta hakları, sorumlukları ve sağlık çalışanının hakları hakkında bilgiler verdi. 


  ETİKETLER:

  Konferans

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet