Havalimanı personeline işaret dili eğitimi verildi

Havalimanı personeline işaret dili eğitimi verildi
Havalimanı personeline işaret dili eğitimi verildi
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde işaret dili eğitimi alan Nuri Dermirağ Havalimanı personeline, düzenlenen...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde işaret dili eğitimi alan Nuri Dermirağ Havalimanı personeline, düzenlenen törenle sertifika verildi.

Havalimanındaki törene Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Havalimanı Müdürü Ebubekir Taşseten, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Dağüstü ve işaret dili eğitimi alan personel katıldı.

Törende, kurs eğitmeni Mustafa Epik ve Dağüstü, düzenlenen işaret dili eğitimi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Havalimanı Müdürü Taşseten ise engelsiz havaalanı olarak tüm çalışanlara yönelik işaret dili eğitimi verildiğini hatırlatarak, "Engelleri ortadan kaldırmak adına bu çalışmayı yaptık. Engelli yolcularımız geldiği zaman iletişimde sorun yaşıyorlardı. Bu eğitim vesilesiyle hizmet standardımızı yükseltmiş olduk" dedi.

Verilen eğitimlerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Aydın, "İşitme engelli vatandaşlarımızın iletişim sorununu ortadan kaldırmak adına bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Bu konuda güçlü bir altyapımız var. Bütün kurumlarla ve vatandaşlarımızla bu tür çalışmaları yapmak, eğitimler vermek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Aydın, ayrıca işaret dilini bilmenin günlük hayatta sağladığı faydalardan da bahsetti.

Konuşmaların ardından, Nuri Dermirağ Havalimanı personeline sertifikaları verildi.