Hayvanat bahçesi gibi restoran

Hayvanat bahçesi gibi restoran
Hayvanat bahçesi gibi restoran
- Sivas'ın Şarkışla ilçesinde restoran işleten Çakıroğlu, iş yerinin bahçesindeki kümeslerde kuş ağırlıklı 20 değişik türde hayvan besleyerek adeta mini bir hayvanat bahçesi oluşturdu - Çakıroğlu: "Müşterilerimiz yemek siparişleri hazırlanana kadar hayvanat bahçesini geziyor ve buraya ilgi gösteriyor. Bazı çocuklar ilk kez karşılaştıkları hayvanlarla hoşça vakit geçiriyor"

SİVAS (AA) - SERHAT ZAFER - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bir restoran işletmecisi, müşterilerinin hoşça vakit geçirmeleri için yerinin bahçesini mini hayvanat bahçesine çevirdi.

Esentepe Mahallesi Şarkışla Barajı kenarında restoran işleten Bekir Çakıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvanları çok sevdiğini ve müşterilerinin ilgisini çekmesi amacıyla iş yerinin bahçesinde küçük bir hayvanat bahçesi oluşturduğunu söyledi.

Hayvanat bahçesinde güvercin ve sülün gibi kuş türlerinin ağırlıklı olduğunu belirten Çakıroğlu, kümeslerde, tavus kuşu, Çin ve Fizan tavuğu, hindi, ördek, tavşan, keklik, Brahma tavuğu, bej tavuğu ile değişik türlerde köpeklerin bulunduğunu ifade etti. 

Restoranındaki hayvanat bahçesinin gerek ilçedeki ve gerekse ilçe dışından gelen vatandaşların dikkatini çektiğini dile getiren Çakıroğlu, "Müşterilerimiz yemek siparişleri hazırlanana kadar hayvanat bahçesini geziyor ve buraya ilgi gösteriyor. Bazı çocuklar ilk kez karşılaştıkları hayvanlarla hoşça vakit geçiriyor" dedi. 

Çakıroğlu, kümes hayvanlarını yem, yeşillik ve yemek artıklarıyla beslediğini anlattı.

- Güvercinlerine gözü gibi bakıyor

Zamanın büyük kısmını güvercinlerle geçirdiğini aktaran Çakıroğlu, hayvanat bahçesinde, "Sivas Taklacıları", " Irak Şarabi Taklacı", "Azman", "Demkeş", "Malatya Karışık Salma" ve "Hünkari" cinsinde yaklaşık 80 güvercinin bulunduğunu kaydetti. 

Sivas'ta yetişen güvercinlerin özellikle çok takla atması ve uzun süre uçması nedeniyle gerek il dışında ve gerekse yurt dışında ilgi gördüğünü dile getiren Çakıroğlu, o yüzden bu güvercin cinsinin değerli olduğunu söyledi.

Güvercin sevgisinin farklı bir duygu olduğunu dile getiren Çakıroğlu, güvercinlerinin bakımını özenle yaptığını belirterek, "Güvercinlere gözüm gibi bakıyorum, her sene rutin olarak aşılarını yaptırıyorum, hastalıklarında ilaçlarını veriyorum. Yavruları günlük uçuruyorum, bakımlarını elimden geldiği kadar fevkalade yapıyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Malatya

  ,

  Çin

  ,

  Yemek

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  güvercin

  ,

  kuş